Programok az utolsó áprilisi hétre

Bár már végéhez közeledik az április, izgalmas szakmai eseményekben az előttünk álló hét sem fog szűkölködni. Ezúttal nem csak webináriumokat, de egy Visegrádon megrendezésre kerülő nemzetközi konferenciát, és egy filmvetítéssel egybekötött művészeti beszélgetést is szeretnénk figyelmükbe ajánlani.

Április 27-én, csütörtökön

Részletek és az online közvetítés linkje elérhető a photoconsortium.net honlapon.

 

  • 14 órától pedig a NEMO és az Europeana szervez izgalmas beszélgetést az ALL DIGITAL Weeks keretin belül,

melyen bemutatásra kerül a NEMO LEM munkacsoportjának legutóbbi kiadványa, a Digitális tanulás és oktatás a a múzeumokban  Innovatív megközelítések és műhelytitkok, valamint arról is tanulhatunk, hogyan hasznosíthatják a múzeumok az open access kiadványokat, a különböző digitális újításokat, és hogy mire érdemes odafigyelni, az információs technológiai cégekkel való együttműködés során.

Az angol nyelvű webinárium ingyenes, azonban regisztrációköteles, melyet itt tehetnek meg.

NEMO

 

  • április 28-án, csütörtökön VISEGRÁD 1323 – 2023. Az Anjou-ház magyarországi berendezkedése

A konferencia a Magyar Történelmi Társulat, a Szlovák Történelmi Társulat, a Magyar-szlovák Történész Vegyesbizottság, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézete és a Magyar Nemzeti Múzeum visegrádi Mátyás Király Múzeuma által közösen, helyszíni tolmácsolással kerül megrendezésre. Az esemény részletes programjának megtekintéséhez kattintson ide.

Magyar Történelmi Társulat

 

S végül a plusz egy mozi:

  • április 25-én, kedden, este hattól Beszélgetés és filmvetítés Monet-tól Matisse-ig Mezős Balázzsal, a Várkertészeti Iroda vezetőjével

"A kert a modern festészet fontos témája, ihlető forrása. A londoni Royal Academy of Arts 2016-os kiállítása mintegy 120 remekmű segítségével mutatja be e közkedvelt motívum szerepét, alakváltozásait az 1860-as évektől az 1920-as évekig, az impresszionizmustól az avantgárdig. Vitathatatlan, hogy a korszak alkotói közül Claude Monet volt a téma legnagyobb festője, de az fontos szerepet kapott Van Gogh, Bonnard, Pissarro, Klimt, Nolde vagy akár Matisse és Kandinszkij művészetében is. Az Exhibiton on Screen tárlatot bemutató filmje révén megismerkedhetünk mind az alkotásokkal, mind a műveket ihlető kertekkel, így Monet giverny-i kertjével is. A kiállítás egyik szenzációja a mester 13 méter hosszú Agapanthus-triptichonja. A nílusi vízililiomokat ábrázoló panorámaképet az idős mester 1915-től 1926-ig, haláláig festette, a mű személyes válasza volt a háború tragédiájára. Az 1950-ben szétdarabolt és részletekben értékesített mű újraegyesítése a tárlat megkoronázása."

A beszélgetést vezeti Kovács Ágnes, online jegyvásárlás az alábbi linken.

Várkert Bazár

 

 

 

 

Országos
Muzeológiai Módszertani
és Információs Központ