A Marburgban megrendezett szakmai rendezvényen a mesterséges intelligencia archívumokban, gyűjteményekben és egyéb örökségvédelmi intézményekben történő felhasználása kerül a középpontba. A résztvevők megismerhetik, hogy alakítják át ezek az új technológiák a levéltári intézményi gyakorlatot.
A konferencia összehozza a kurátori és archiválási ismereteket, illetve az új mesterséges intelligencia alapú módszereket. Mindamellett, hogy fórumot biztosít a MI akadémiai és levéltári gyakorlatban történő felhasználásának etikai megvitatásához.
A témák elsősorban a vizuális alapú forrásokra összpontosítanak, mint például a fotó- és grafikai gyűjteményekre, vagy a kép-szöveg kevert forrásból és multimodális információfeldolgozásból állókra.
A konferencia fórumot biztosít a bölcsészettudományok, levéltárak és egyéb gyűjtemények kutatói és gyakorlati szakemberei számára, hogy kapcsolatba léphessenek a mesterséges intelligencia, a számítástechnika és a digitális humán tudományok területén tevékenykedő kutatókkal és mérnökökkel, megvitassák az új eredményeket, tapasztalataikat. A rendezvény célja, hogy elősegítse a kutatás, a fejlesztés és a gyakorlat közötti interdiszciplináris, szektorokon átívelő párbeszédet.
A konferencia időpontjai:
december 12., 12:30-19:30
december 13., 9:00-15:45
Helyszín: hibrid formában megvalósuló esemény
Élőben: Herder-Institut für historische Ostmitteleuropaforschung – Institut der Leibniz Gemeinschaft, Gisonenweg 5-7, 35037 Marburg, Németország
A konferencián való részvétel INGYENES, de REGISZTRÁCIÓhoz kötött!
Regisztráció: https://eveeno.com/441936742
Bővebb információk: https://eveeno.com/441936742
Szervezők:
Leibniz-Forschungsverbund „Wert der Vergangenheit“, Lab 1.3. Digitale Heuristik und Historik
Leibniz-Zentrum für Archäologie (LEIZA), Mainz
Herder-Institut für historische Ostmitteleuropaforschung – Institut der Leibniz-Gemeinschaft, Marburg